| |
|
|
KOI KRAP, 60L AKVARIJ IN VELIKOST
|  |
|
%%%fbLikeLink%%%
|
|
VPRAŠANJE št.6
Lep pozdrav! Doma imam mladega koi krapa v 60l akvariju. zanima me, če je to dovolj. Velja tudi za koi krape, kot za zlate ribice, da rastejo toliko, kolikor imajo prostora? Hvala v naprej za odgovor!
Kristina P.
ODGOVOR:
Morda ne bi bil zgrešen še podatek o velikosti tega mladega koi krapa.
Generalno tudi brez tega podatka, ti pa lahko ponudim naslednjo razlago.
Koi krap zraste v naravi do velikosti 120cm in imaš prav, ko si napisala, da se prilagaja velikosti akvarija. Načeloma to velja za vse ribe.
Moje mnenje je pa, da je 60l akvarij definitivno premali za normalno življenje koi krapa in da koi krapi ne spadajo v akvarije, ki so manjši od 500l. Zakaj?
Nočem te strašit, a ribi verjetno na začetku ne bo nič, a ker se ne bo razvijala v skladu s svojim normalnim razvojem, ne bo imela optimalnih pogojev in bo nekakšen "pohabljenček". To pa pomeni, da ji bo vsaka tvoja napaka (pri menjavi vode, preveliki dozi hrane, nerednem čiščenju), zaradi neodpornosti organizma, lahko takoj ali čez čas usodna za življenje. Druga stvar je mulj ali zemlja, v katero se koi krapi zelo radi valjajo. Nato tudi sveže vode nimajo preveč radi. Pri tebi jo bo pa potrebno vsak mesec menjat 1/3. Vsekakor pa, če tudi ne gledam na to samo s črne strani in boš imela srečo, da se bo ribica navadila na slabše pogoje, se ji bo močno zmanjšala življenska doba.
Torej moje mnenje na kratko povedano je, da koi krap nima kaj iskat v 60l akvariju. 60l akvarij je za ribe velikosti gupy-ja ali neonk
Roby
|
| |
 |
|
21.04.2005 | objavil: Robi | Število ogledov: 141 |
 |
|
|
| |
|